All About EMEK

SWITCH TO ENGLISH

שמחים לפתוח שנה חדשה בעמק! אנחנו ערוכים ללמידה בג'ייסיסי וללמידה מקוונת. אנחנו פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות והרשויות המקומיות המוסמכות ומתוך התחשבות בצרכי הילדים ובבקשות שלכם ההורים

לנוחיותכם, הכנו מסמך עם שאלות ותשובות לגבי ההתנהלות בתקופת קורונה בגייסיסי בכלל ובעמק בפרט. אנחנו עושים כל שניתן לאפשר לילדים ולצוות המורים ללמד וללמוד בתנאים הבטוחים, הנעימים והמזמנים למידה מהנה ומוצלחת. אנא קראו אותו ופנו אלינו עם כל שאלה בנושא

בעמק אנו מחוייבים לאיכות הוראה לצד עושר בתכנים החשובים לנו כהורים ישראלים המגדלים את ילדיהם מחוץ לישראל. על כן אנו מציעים:

א - תוכנית לימודים שנתית בשפה העברית מוקפדת, עשירה ומותאמת לגילאי טרום חובה עד כיתה י' בשני מסלולי לימוד: מסלול לילדים דוברי עברית ומסלול לילדים שאינם דוברי עברית מהבית.

ב - צוות מקצועי - המורים של עמק הינם בעלי תעודת הוראה ונסיון עשיר בהוראת העברית בארץ בארה"ב. בנוסף, לעמק יש צוות מייעץ המורכב ממומחים בתחומים שונים (מהאיזור ומישראל) המלווה את צוות ההוראה.

ג - כיתות קטנות ויחס אישי - על מנת להבטיח את תשומת הלב הראויה לכל תלמיד והתקדמות בהתאם ליכולות אישיות, נקפיד על כיתות קטנות ומורה מסייעת בהתאם למספר התלמידים בכיתה.

ד - תוכניות מיוחדות:
תוכנית לימודים אישית - שיעורים פרטניים
תוכנית בני מצווה לתלמידי כיתות ז בנים ובנות
תוכנית "יסודות בוגרים" - הקניית יסודות הקריאה והכתיבה לילדי כיתות ג-ו שטרם למדו לקרוא ולכתוב בעברית
תוכנית "+12 אמהות ובנות מצווה" - עשרה מפגשים לאורך השנה (התוכנית מוצעת בנוסף לתוכנית הלימודים הרגילה של כיתה ו')
תוכנית "מדברים עברית ביחד" – לתלמידי כיתות א-ב/ ג-ד לחיזוק השפה הדבורה

תוכניות מיוחדות לגיל הרך:
אפרוחים - לגילאי 3
חברים בעברית - לגילאי 4

הסביבה הלימודית:

 1. המטרה של צוות עמק היא לאפשר למידה באווירה נעימה, מעודדת ומאתגרת בדגש על למידה בקבוצות קטנות והומוגניות ככל האפשר ויחס נכון בין מורה למספר התלמידים בכיתה. מספר התלמידים המצומצם בכל קבוצה מזמן מצד אחד לקיים אינטרקציה קבוצתית כזו המעודדת שיח בעברית, למידה משותפת ומשמעותית ותחושה של מפגש חברתי לצד הלמידה ומצד שני יחס אישי ומותאם לצרכי הילדים. בכדי להבטיח זאת, אנו נוסיף מורה מסייעת לכיתות השונות על פי הצורך.
 2. מיון הילדים בקבוצות הלמידה מבוסס על רמת העברית (דיבור, הבנה, קריאה וכתיבה) של הילד/ה, גיל והתאמה בין אישית (כל ילד חדש שנרשם לעמק יוזמן למפגש היכרות קצר על פיו נקבע את השיבוץ שלו).
 3. עמק נהנה מהמבנים, המתחמים ומכיתות הלימוד של ה JCC. הכיתות מאובזרות בכל הציוד הנדרש להוראת העברית בצורה המגוונת והטובה ביותר.
 4. מורות עמק הינן מורות מוסמכות, בעלות ניסיון רב שנים בהוראה לקבוצת הגיל הרלוונטית בישראל ובארה"ב בקהילה הישראלית.
 5. אין צורך לחפש חניה. אנו ערוכים ל carpool. אנחנו אוספים את הילדים מהמכונית עם חיבוק ומחזירים אותם למכונית בתום השיעור עם חיוך.

עקרונות בתחום הלימוד:

 1. השפה העברית היא השפה העיקרית הדבורה בכיתה תוך עידוד הילדים לדבר בעברית במהלך השיעורים (במידת הצורך המורה תתרגם תרגום סמולטני לאנגלית ותחזור לדבר בעברית).
 2. ספרי וחומרי הלימוד הינם חומרים מעודכנים ומוכרים במערכת החינוך בישראל.
 3. בתוכנית הלימודים ישולבו נושאים מגוונים מהתרבות הישראלית והיהודית בהתאמה לגיל ולתחומי העניין של התלמידים.
 4. תוכניות הלימודים עבור כל קבוצה/כיתה מופיעות באתר תחת הכותרת"תוכניות לימוד".
 5. שיעורי בית ינתנו כל שבוע. מטרתם לקדם את התלמידים בתהליך הלמידה והם יתבססו על הנלמד בכיתה. מומלץ בחום להכין את השיעורים בסוף שבוע כשהילדים ערניים ולא עמוסים בפעילויות ובמשימות מבית הספר. ההורים מתבקשים לעודד ולכוון את הילדים למצוא את הזמן הנדרש לבצע את שיעורי הבית על מנת שהילדים יגיעו מוכנים לשיעור ויעמדו בציפיות של תוכנית הלימודים.

ימי הפעילות של עמק:

 1. השיעורים יתקיימו בימים שלישי, רביעי וחמישי.
 2. לוח שנה כללי לשנת הלימודים 2021-22 הכולל את השיעורים והחופשות מפורסם באתר שלנו. אנא עדכנו את היומנים שלכם בהתאם. שימו לב, ייתכנו שינויים קטנים במהלך השנה אותם נפרסם במהירות האפשרית.
 3. לנוחיותכם, שיבוצים לשנת הלימודים יימסרו להורים במהלך חודש יולי, על מנת שתוכלו לתכנן בצורה היעילה ביותר את שאר פעילויות אחר הצהריים לשנת הלימודים הבאה.
 4. על מנת לשמור על הבטיחות של משפחות עמק והצוות שלנו - במקרה של סופת שלג אנו נשמעים להחלטת הנהלת ה JCC הנקבעת בהתאם להוראות משטרת טנפליי ומערכת החינוך הציבורית. במקרה כזה תישלח לכם הודעה מהמורה המובילה על קיום השיעור בזום בשעה הקבועה וזאת על מנת לשמור על רצף הלמידה (על כן חשוב בעת ההרשמה לעדכן את כל הפרטים האישיים שלכם).

קבלות חג, אירועים קהילתיים ומסיבות למשפחות עמק

אנחנו פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות והרשויות המקומיות המוסמכות ומתוך התחשבות בצרכי הילדים ובבקשות שלכם ההורים.

תוכנית הלימודים בעמק כוללת 32 שיעורים בכיתה ואירועים לכל המשפחה המשלימים את תוכנית הלימודים על פי הפירוט הבא:

פעילויות למשפחות עמק:

 1. אירוע פתיחת שנה
 2. מסיבת חנוכה
 3. מסיבה בבריכה לסיום שנת הלימודים

תוכנית והרצאות להורים במרכז הישראלי בשיתוף עמק: במהלך השנה נציע מגוון הרצאות הקשורות להורות. הורי עמק יהנו מהנחה או מכניסה בחינם לחלק מההרצאות.

שעת סיפור:
הילדים של עמק והאחים הצעירים שלהם (בגילאי 2-5) מוזמנים להנות מחמישה מפגשים של שעת סיפור ויצירה בהנחיית מורות של עמק. שעות הסיפור יערכו בימי ראשון אחר הצהריים, תאריכים מדוייקים יפורסמו בלוח השנה הכללי.

אירועי תרבות והעשרה במרכז הישראלי ב JCC:
שפע של פעילויות המתאימות לילדים בגילאים שונים ולהוריהם - אירועי תרבות, הופעות והרצאות רלוונטיות. משפחות עמק יוכלו לקחת חלק באירועים גם ללא חברות ב JCC. כמו כן, לחלק מהפעיליות תינתנה הנחות והטבות למשפחות עמק.

ישראל בלובי: פעילות של יצירה מגוונת, שירים והרבה עברית סביב נושאים הקשורים לישראל, עונות השנה והחגים בהנחיית מורות עמק, השליחה וחניכי השכב״ג הנפלאים. מתאים לגילאי גן ובית ספר יסודי, לילדים דוברי עברית ואנגלית. המפגשים מתקיימים אחת לחודש, בימי שני בין PM 3:30-5:30 ופתוחים לכל הקהילה.

הספריה הישראלית בJCCמוזמנים לבקר לפני/ אחרי השיעור או במהלכו עם האחים
הספריה הינה ספריה קהילתית וככזו - מופעלת ע"י הקהילה ולמען הקהילה ובנויה על אמון הדדי. הספריה פתוחה לכולם - חברי JCC ולציבור לאורך כל ימי הפעילות של ה- JCC. בספריה תוכלו למצוא כ - 1000 ספרי קריאה בעברית המיועדים למבוגרים, נוער, ילדים ופעוטות, במגוון רחב של תחומי הסיפורת: מתח, רומנים, ספרות מתורגמת, מדע בדיוני, פנטזיה ועוד.

אמצעי תקשורת:

 1. אנו מאמינים שהקשר שלנו איתכם ועם הילדים הוא הבסיס להצלחה של כולנו. פנו אלינו בכל שאלה, הערה, בקשה וכמובן כשתרצו לומר מילה טובה.
  עדי לוי (מנהלת התוכנית) alevy@jccotp.org 201.654.2592
  גבי חרן וילנר (מנהלת אדמיניסטרטיבית) emek@jccotp.org
  טלפון במשרד: 201.408.1469
 2. דוא"ל עם שיבוץ לשנת הלימודים הבאה יישלח במהלך חודש יולי. מיד אחריו תקבלו מכתב היכרות מהמורה המובילה עם פרטים אודותיה, כתובת דוא"ל ומספר טלפון.
 3. כל מורה תשלח להורי הכיתה דיווח על בסיס קבוע במהלך שנת הלימודים בכדי לעדכן את ההורים בנעשה בכיתה, בתכנים הנלמדים ובאופן בו ניתן לקדם את הלמידה גם בבית.
 4. באתר של עמק קיים מידע רב שיכול לעזור בהבנת מסגרת הלימודים והפעילות המתוכננת במהלך השנה. נודה לכם מאד אם תעיינו בו.
 5. בדף הפייסבוק שלנו תוכלו למצוא תמונות של ילדיכם לומדים ונהנים בעמק, עדכונים שוטפים על הפעילויות בעמק ובמרכז הישראלי ורעיונות לפעילות עם הילדים בבית. חפשו אותנו ב Emek at the Kaplen JCC on the Palisades

וועד הורי עמק

עמק היא תוכנית ללימודי עברית, מורשת וקהילה שהוקמה וצמחה מתוך ולמען הקהילה.
מספר הורים פנו אלינו בבקשה להגדיל את מעורבותם ולקדם את עמק ביחד. התלהבנו מאד מהנכונות ושמחנו להקים את ועד ההורים של עמק.

ועד ההורים הינו גוף שתפקידו לסייע בהדגשת הרעיון הקהילתי של עמק. חברי הועד ישמשו צינור להעברת משוב, יסייעו בארועים קהילתיים או כיתתיים ובהעלאת רעיונות לערבי תוכן והעשרה להורים. כמו כן, ידאגו לפרגן ולהודות לצוות ההוראה ויעזרו בגיוס מתנדבים בעת הצורך.

מוזמנים לפנות עם כל רעיון/ בקשה בנושא ולהצטרף לוועד המנצח אצל עדי:
201.654.2592
alevy@jccotp.org

התנהגות מצופה במסגרת עמק:

בעמק שלנו אנחנו עוטפים באהבה כל ילד וילדה, מכבדים את הצרכים שלהם ועוזרים לכל אחד לממש את היכולות שלו. ברוח זו אנחנו מצפים שהילדים יכבדו אחד את השני, את הצוות החינוכי, את המקום ואת כללי ההתנהגות בשיעור. אנחנו בטוחים שאתם ההורים תהיו שותפים לעשייה ולרצון הטוב שלנו. ידעו אותנו מראש בכל קושי אישי של הילד על מנת שנוכל לעזור לו להשתלב בנועם במסגרת הלימודים, הזכירו לילדים את כללי ההתנהגות ועזרו לנו לשמור על אווירה נעימה ומכבדת.

שותפים

השותפים שלנו הינם שותפים לעשייה ולחזון של בית הספר דרך שיתופי תכנים, התייעצויות מקצועיות ותוכניות משותפות. הגופים המוזכרים מטה עובדים יד ביד עם בית הספר ומסייעים לתוכנית שלנו להיות מקיפה, עשירה, וייחודית. תודה רבה לכל שותפינו

תכנים

תוכניות משותפות

שיתופים עם בתי ספר ישראלים אחרים